DIETA A ZDROWIE

BIEGUNKA PODCZAS WAKACJI?

BIEGUNKA PODCZAS WAKACJI?

Czy wiesz, że… biegunka podróżnych dotyka ponad połowę osób udających się do tropików, ciepłych krajów, w miejsca gdzie panują odmienne warunki sanitarne, inna flora wody… Ale nie tylko! Statystyki pokazują, że w pierwszej trójce chorób nękających urlopowiczów spędzających wakacje w naszym kraju są również zatrucia pokarmowe i biegunka 🙁 Wystarczy bowiem nieświeża potrawa, zjedzenie lodów, bitej śmietany czy np. grzybów niewiadomego pochodzenia… 

JAKIE SĄ OBJAWY ZATRUĆ POKARMOWYCH?

Zwiększona częstotliwość wypróżniania, nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, a w cięższych przypadkach może pojawić się również gorączka czy nawet krew w stolcu. Pojawiająca się biegunka prowadzi do znacznego odwodnienia i wypłukania z organizmu niezbędnych składników mineralnych, a także zdecydowanego osłabienia

Jej nieprzyjemne dolegliwości najczęściej ustępują po 3-4 dniach, jednak zdążą już skutecznie popsuć nasze wakacyjne plany i nastrój.

JAKIE SĄ GŁÓWNE POWODY POJAWIANIA SIĘ BIEGUNKI PODRÓŻNYCH?

Przede wszystkim bakterie, które wprowadzamy do organizmu, pijąc nieprzegotowaną wodę oraz spożywając żywność z niewiadomego źródła, nieprawidłowo przechowywaną i przygotowaną. A w krajach tropikalnych możemy się jej „nabawić” nawet płucząc zęby wodą z kranu czy jedząc owoce i warzywa myte pod bieżącą wodą z kranu.

CZY ZATEM LEPIEJ ZOSTAĆ W DOMU?

Oczywiście, że nie! Nie rezygnuj z urlopowych planów. Zabierz jednak ze sobą na wymarzone wakacje ParaProteX, zawierający unikalną kompozycję składników, które dbają o naszych Klubowiczów już od wielu lat. To SOS dla Twojego żołądka i jelit.

Paraprotex stanowi bogactwo

  • ekstraktu z nasion grejpfruta – przyczynia się do utrzymania równowagi mikrobiologicznej jelit, by nic jej nie zakłóciło
  • ekstraktu z kory Pau d’Arco – stanowi naturalną obronę organizmu przed zagrożeniami zewnętrznymi
  • czosnku – dba o zachowanie prawidłowej mikroflory jelit, funkcjonowanie wątroby oraz wzmacnia siły obronne
  • ekstraktu z berberysu zwyczajnego – korzystnie wpływa na działanie układu pokarmowego, wspomaga wydzielanie enzymów trawiennych
  • oleju z goździkowca korzennego – dba o prawidłowe trawienie i odczuwanie smaków. 

Ponadto produkt zawiera w składzie cenny owoc Rangoon creeper, komosę piżmową, żywicę z balsamowca mirra, sproszkowany orzech czarny i olej z orzecha włoskiego.

Postaw również na probiotyki

ProbiotykiBy jak najlepiej zabezpieczyć organizm przed biegunką podróżnych, problemami trawiennymi, wzbogać codzienną dietę także w przyjazne dla zdrowia żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus, które znajdziesz w suplemencie diety AC Zymes. Bakterie te naturalnie występują w naszym organizmie. Niestety pod wpływem stresu, niewłaściwej diety, palenia papierosów czy nawet starzenia się organizmu ich ilość może się zdecydowanie obniżyć, co prowadzi do zakłócenia stanu równowagi mikrobiologicznej jelit. W efekcie organizm nie jest w stanie bronić się przed patogenami, czujemy się zdecydowanie gorzej, mogą pojawić się problemy żołądkowo-jelitowe, a nawet skórne.

Zaburzenie flory jelit to także jedna z przyczyn niepowodzeń kuracji odchudzających! Dlatego nie tylko udając się na wakacyjny urlop, ale na co dzień zadbaj, by tych cennych bakterii nie zabrakło w Twoim organizmie!

Uzupełnij minerały

Z biegunką czy zwiększonym poceniem się w ciepłe dni wiąże się znaczna utrata minerałów, dlatego wzbogać dietę również w Power Mins – cenne źródło 10 składników mineralnych, w tym m.in. chromu, który dodatkowo dba także o utrzymanie zgrabnej sylwetki i właściwy metabolizm węglowodanów, tłuszczów i białek. 

7 PRAKTYCZNYCH WSKAZÓWEK

1. Przegotowaną wodę stosuj nie tylko do picia, ale również do mycia zębów oraz kupuj wodę butelkowaną oryginalnie zamkniętą.
2. Nie zamawiaj kostek lodu do drinków, napojów, gdyż mogą być przygotowane z nieprzegotowanej wody, zawierającej bakterie, zwłaszcza w tropikach.
3. Unikaj żywności zawierającej w składzie jajka, bitą śmietanę i majonez, zwłaszcza gdy nie jesteś pewny jej świeżości.
4. Warzywa i owoce dokładnie myj, a następnie cienko je obieraj.
5. Spożywaj tylko dobrze ugotowane, wysmażone potrawy.
6. Kupuj od sprawdzonych sprzedawców.
7. Myj ręce przed każdym posiłkiem lub korzystaj ze specjalnych preparatów dezynfekujących.

Gdy problemy żołądkowo-jelitowe się nasilają,  nie mijają bezwzględnie skonsultuj się z lekarzem.

ŹRÓDŁO CALIVITA

Dodaj komentarz