ZE ŚWIATA NAUKI

MORINDA CITRIFOLIA – NIEZWYKŁA ROŚLINA

Polinesian Noni

Noni (Morinda citrifolia) to wiecznie zielona roślina występująca powszechnie na obszarach Polinezji, Malezji, Australii oraz południowo-wschodniej Azji. Jej wysokość sięga nawet 10 metrów. Jednakże to nie ta cecha przykuła uwagę świata, lecz zawarta w owocu Noni niewiarygodna ilość cennych składników aktywnych, jak np. prokseronina, damnacanthal, aminokwasy, błonnik, witaminy czy składniki mineralne. Szeroko rozpowszechniony sukces oraz rosnący popyt to potwierdzenie opinii o jej niezwykłych właściwościach adaptogennych.

Adaptogeny stanowią bezpieczne wsparcie dla normalnych, prawidłowych funkcji organizmu. Pomagają utrzymać organizm w stanie naturalnej równowagi, a w razie konieczności – szczególnie w przypadkach stresu czy zwiększonej aktywności fizycznej/psychicznej mobilizują go do działania. Przejawiają tylko taki wpływ na procesy fizjologiczne, jaki w danej sytuacji jest pożądany oraz nie wywołują efektów ubocznych.

Owoc noni korzystnie wpływa na układ odpornościowy oraz wspomaga wydajność umysłową i fizyczną. W produkcji Polinesian Noni Juice wykorzystywane są owoce naturalnie rosnące na nieskażonych współczesną cywilizacją i przemysłem terenach Polinezji. Polinesian Noni Juice uzyskuje się metodą liofilizacji, która polega na suszeniu sublimacyjnym zamrożonej pulpy owocowej. Uzyskany w ten sposób produkt charakteryzuje się wysoką zawartością składników aktywnych, zachowując swoją skuteczność, smak, zapach i barwę. Wszystkie etapy produkcji Polinesian Noni Juice są przeprowadzane zgodnie z wymaganiami systemu jakości GMP.

ŹRÓDŁO CALIVITA

Dodaj komentarz